De stilte doorbroken: activiteitenoverzicht



Bekijk vanaf 15 november 2025 De stilte doorbroken in het Drents Museum met werk van Bert Hemsteede, Dianne Bakker en Henriëtte van Gasteren.

Ter gelegenheid van de tentoonstelling is er een bijeenkomst over kunst en heling op dinsdag 18 november. Hier worden Hemsteede en Van Gasteren geïnterviewd. Irene Wiersma doet een muzikale bijdrage. Daarnaast vertelt cabaretier Davey Turnhout over hoe hij zijn kunstvorm inzet voor het verwerken van gevoelens én geeft hij een voorproefje van zijn show Chaos à informatie en tickets.

Afbeelding: Bert Hemsteede, dubbelportret (Wij kijken vooruit), 2019.

Centrum Seksueel Geweld Groningen Drenthe

De stilte doorbroken wordt georganiseerd in samenwerking met het Centrum Seksueel Geweld Groningen-Drenthe, onderdeel van GGD Drenthe en GGD Groningen.

Wat is seksueel geweld?

Seksueel geweld is een term die wordt gebruikt voor alle seksuele handelingen die iemand moet uitvoeren in een ongelijkwaardige situatie. Lees meer over het onderwerp seksueel geweld en de hulpverlening van het Centrum Seksueel Geweld.

Activiteiten in Drenthe in de aankomende periode:

Op 25 november start Orange the World, de wereldwijde campagne om actie te vragen om geweld tegen meisjes en vrouwen te laten stoppen. Tijdens de #16daysofaction worden veel activiteiten georganiseerd. Hieronder worden de Drentse activiteiten opgesomd:

25 november: opening Orange the World 2025 – landelijke aftrap in Groningen mét onthulling Nationaal Monument Seksueel Geweld

Op dinsdagmiddag 25 november wordt het landelijke startsein van Orange the World gegeven in Winschoten. Hierbij wordt het Nationaal Monument Seksueel Geweld onthuld. Een plek voor erkenning, kracht en verbinding voor iedereen die geraakt is door seksueel geweld > lees hier meer informatie.

26 november: opening Orange the World in Assen

Op woensdagmiddag 26 november wordt het oranje startsein gegeven voor de Orange the World campagne in de gemeente Assen. Dit gebeurt om 17.00 uur bij de entree van het Drents Museum. Er is een toespraak van wethouder Broekema en dans van studenten van de Sport & Bewegen campus. Aanmelden is niet nodig. Het programma duurt tot ongeveer 18.00 uur.

26 november: opening Orange the World in Filmhuis Naobuur (Vledder)

De filmhuizen in Vledder, Diever en Dwingeloo draaien tussen 25 november en 10 de film L’amour et les forêts. De opening is op 26 november om 19.30 uur in Filmhuis Naobuur (in de bibliotheek) in Vledder > lees hier meer informatie.

1 december: Filmavond Orange the World in Wolderhuus (Zuidwolde)

Op 1 december wordt de film L’amour et les forêts ook gedraaid in het Wolderhuus in Zuidwolde. De avond duurt van 19.30 tot 22.30 uur > lees hier meer informatie.

29 november: rode schoenenactie op het Koopmansplein in Assen

De raadsleden van gemeente Assen organiseren in samenwerking met de gemeente tussen 13.00 en 15.00 uur een rode schoenenactie op het Koopmansplein. Er staat een rood paar schoenen voor iedere vrouw die in 2024 in Nederland om het leven is gebracht door haar partner of ex-partner (femicide).

29 november: lezing in Coevorden over het Verdrag van Istanbul

Georganiseerd door de Dolle Mina’s Drenthe om 16.30 uur aan de Gasthuisstraat 2a. De lezing wordt gegeven door Marianne Doze. Na afloop is er nog een wandeling.

10 december: netwerkbijeenkomst voor professionals over intiem terreur

De aanleiding is het Steunpunt Intiem Terreur en Femicide dat per 1 januari 2026 in Noord-Drenthe wordt geopend. De bijeenkomst is voor professionals uit de zorg en veiligheid. De bijeenkomst wordt georganiseerd in samenwerking met gemeente Assen, Veilig Thuis Drenthe, Zonta Drenthe, Soroptimistclub Assen en het Centrum Seksueel Geweld Groningen-Drenthe. De ruimte voor deze bijeenkomst is beschikbaar gesteld door het Drents Museum. Het evenement vindt plaats in de middag van 13.15 tot 16.30 uur. Informatie en aanmelden kan via: [email protected].

Oranje verlicht in Drenthe tussen 25 november en 10 december 2025:

  • Het Drents Museum in Assen en Drents Museum De Buitenplaats in Eelde
  • De Catharina-kerk in Roden
  • Het Hunebed bij het Hunebedcentrum in gemeente Borger-Odoorn, in samenwerking met de gemeente Borger-Odoorn en het Drentse Landschap (alleen op 25 november)
  • Bartolomeüskerk in Ruinerwold
  • Bonifatiuskerk in Vries
  • Gemeentehuis Assen

Afbeelding bij dit nieuwsbericht: Bert Hemsteede, dubbelportret (Wij kijken vooruit), 2019.


Heb je een nare ervaring meegemaakt? Bel 0800-0188 of chatmetcsg.nl